ויזה למרוקו

לפניכם מספר שאלות ותשובות שיכולות לעזור לכם להבין טוב יותר את העניין ולהקל על הטיול שלכם למרוקו

 

ויזה למרוקו – מהי בעצם?

  1. מדיניות ממשלת מרוקו אומרת כך: ככל שמדובר בתיירים המגיעים ממדינות להם אין יחסים דיפלומטיים עם ממשלת מרוקו, יצטרכו אשרת כניסה למרוקו והיא ויזה, לצורך העניין, תיירים בעלי דרכון אירופאי או אמריקאי אינם זקוקים לאשרת ויזה.
  2. אשרת הויזה למרוקו נועדה להגביל את שהות התיירים המבקרים בה ובכך לפקח על כניסת ויציאת התיירים באופן שווה.
 

ויזה למרוקו – מה היא מכילה?

אישור מטעם משרד התיירות של מרוקו המציין את שם אחד הנוסע/ים בצורה ממוספרת ובנוסף לכך, אישור-מכתב בצרפתית המעיד על אשרת הכניסה למרוקו.

לאחרונה נשאלות כל מיני שאלות ותהיות בהקשר הויזה למרוקו – חלקן התבררו כמיתוסים וחלקן פשוט לא מה שחשבתם 

הראשונה שבהן – ויזה לקבוצות ולא ליחידים?

יש אפשרות להנפיק ויזה הן לקבוצות והן ליחידים, אם כי בקבוצות העלות תהיינה זולה יותר.

ויזה לכרטיסי טיסה לואו קוסט ו/או לאחר המתנה באירופה?

אין שום קשר בין אישור הויזה לסוג כרטיסי הטיסה אותם רכשתם בין אם אלה כרטיסי טיסה לואו קוסט או הכוללים טיסות קונקשיין באחת ממדינות אירופה.

אישור ויזה בהתאם לאופן הגעה ועיר כניסה למרוקו?

אין מגבלה כלשהי מבחינת ערי נמל בהם ניתן להיכנס למרוקו עם אישור הויזה אך עלות הויזה משתנה בהתאם לאופן ההגעה למדינה, טיסה או קרוז/מעבורת וכן בהתאם לעיר הנמל בה אנחנו נכנסים למרוקו (עלות הנפקת הויזה משתנה בנוסף לפי כמות האנשים).

 

איך מנפיקים ויזה?

על מנת להתחיל את הליך הבקשה לאישור הויזה דרוש צילום כרטיס טיסה וצילום דרכון בתוקף למשך חצי שנה קדימה לכל הפחות. משך אישור הבקשה אורך לרוב 14 ועד 30 ימים (למעט מקרים דחופים בלבד), לכן בעת רכישת כרטיס הטיסה יש לקחת בחשבון את מרווח הזמן האמור להנפקת אישור הויזה (שבועיים לכל הפחות).

 

חשוב מאוד! בעת הטיסה למרוקו לשאת את הדרכון המפורט בבקשה לאישור הויזה ולא דרכון אחר (מחודש/זר).

בעת הכניסה למרוקו – לאחר ההגעה למרוקו, הנוסעים מלווים באנשי הקשר של הסוכנות המטפלת באישורי הויזה במרוקו לכל בקשה ומענה, לרבות קידום תורים, פתרונות והסברה.

משך אישור הויזה – אישור הויזה במקור מונפק ל-15 ימים בלבד. במידה ונדרש להאריך את השהיה במרוקו ליותר מ-15 ימים ישנה האפשרות לגשת לכל תחנת משטרה מקומית במרוקו ולהאריך את אשרת הויזה ללא עלות או פרוצדורה כלשהי.